Dexter

Americký krimi seriál vychádza z knihy Jeffa Lindsaya Drastický desivý Dexter (angl. Darkly Dreaming Dexter) a v USA sa začal vysielať už v roku 2006. Celkovo bolo natočených osem sérií, pričom posledný diel mohli diváci vidieť v septembri 2013.

V Českej republike sa Dexter objavil až v roku 2011, a to na stanici Prima COOL, kde boli postupne do roku 2014 odvysielané všetky série. Dexter bol veľmi populárny, pretože seriál samotný alebo jeho protagonisti sa pravidelne objavovali v nomináciách na také ceny, ako sú Zlatý glóbus alebo Emmy.

Dexter Morgan (Michael C. Hall) v troch rokoch prišiel o matku. Od tej chvíle necíti takmer žiadne emócie. Po tom, čo ho adoptujú manželia Morganovci, ho jeho nový otec policajt Harry (James Remar) učí, ako emócie aspoň predstierať, aby lepšie zapadol. Navyše objaví Dexterovu záľubu v zabíjaní, pretože Dexter začne zabíjať maznáčikov susedom aj kamarátom. Harry sa snaží minimalizovať škody a naučiť Dextera, že zabíjať sa majú iba zloduchovia a navyše všetko musí mať overené, aby nezabil nevinného. S týmto „kódexom“ sa z Dextera stane forenzný pracovník miamskej polície so špecializáciou na krv. Má teda prístup k nevyriešeným prípadom a rozhodne sa vykonávať spravodlivosť sám.

V Miami tak začne vyčíňať masový vrah, ktorý pracuje nevídane precízne. Dextera, toho milého, šarmantného chlapíka, ktorý nosí kolegom šišky, nikto v najmenšom nepodozrieva. Svoju rolu normálneho človeka hrá, až na drobné pošmyknutia, dokonale. Ako každý masový vrah však zbiera trofeje, vzorky krvi obetí. Ako dlho môže skrývať svoje čudáctvo? Ako dlho môžu jeho činy zostať neodhalené? Večne určite nie.

Obsadenie

Réžia

John Dahl, Steve Shill, Keith Gordon, Marcos Siega, Adam Davidson, Michael Cuesta,Tony Goldwyn, S.J. Clarkson, Robert Lieberman, Nick Gomez, Colin Hanks, Alik Sakharov,Michael C. Hall, Seith Mann, Romeo Tirone.

Predloha

Jeff Lindsay (kniha).

Scenár

Jeff Lindsay, Tim Schlattmann, Manny Coto, Melissa Rosenberg, Charles H. Eglee,Adam Fierro.

Kamera

Terry Stacey, Romeo Tirone, Jeff Jur.

Hudba

Daniel Licht, Rolfe Kent.

Hrajú

Michael C. Hall, Jennifer Carpenter, David Zayas, James Remar, C.S. Lee, Lauren Vélez, Desmond Harrington, Julie Benz, Christina Robinson, Geoff Pierson, Preston Bailey, Aimee Garcia, Luke Andrew Kruntchev, Evan George Kruntchev, Erik King, Yvonne Strahovski, David Ramsey, Keith Carradine, Daniel Goldman, John Lithgow, Jaime Murray, Ronny Cox, Julia Stiles,Peter Weller, Ray Stevenson, Christian Camargo, Mark Pellegrino, Brad William Henke, Rudolf Martin, JoBeth Williams, Margo Martindale, Courtney Ford, Denise Crosby, David Batiste, Tony Goldwyn, Mark Matkevich, Debbie Lee Carrington, Sage Kirkpatrick, Carmen Olivares, Glenn Plummer, Bethany Joy Lenz, Kristen Kerr, Albie Selznick, Silas Weir Mitchell, Jonathan Banks, Malcolm-Jamal Warner, Dakin Matthews, David Haley, Martin Papazian, Monique Gabriela Curnen, Valerie Cruz.

Kompletný magazín s množstvom ďalších článkov nájdete voľne k stiahnutiu na

Available on App Store Get it on Google play PC a MAC