Community

Tento komediálny seriál z produkcie stanice NBC sa zatiaľ dočkal piatich sérií a oficiálne bol stiahnutý z vysielania v roku 2014. Jeho fanúšikovia však boli verní seriálovej hláške: „Šesť sérií a film“, a tak sa im podarilo vymôcť pokračovanie. V tomto roku kúpila seriál spoločnosť Yahoo!, a ďalšia séria tak bude streamovaná na internete. Community sa ku svojim fanúšikom určite vráti.

O čo tu beží? Viete, čo sa stane, keď sa zistí, že váš právnický diplom je neplatný, falošný? Ak nechcete skončiť ako nula, musíte si doplniť vzdelanie, respektíve vrátiť sa na univerzitu. Presne to sa stane aj Jeffovi Wingerovi (Joel McHale), ktorý si v snahe ušetriť a čo najrýchlejšie sa vrátiť späť do praxe vyberie podružnú univerzitu Greendale. Tu sa stane akýmsi vedúcim študijnej skupiny a tým je jeho osud spečatený. Pravidelne sa musí stretávať s ľuďmi, o ktorých nič nevie, po ktorých mu nič nie je, ale ktorí sa nakoniec stanú neodmysliteľnou súčasťou jeho života. Jeff je teda neustále vystavovaný životnému školeniu od Piercea Hawthorna (Chevy Chase), magnáta v biznise s navlhčenými utierkami, ktorý bol už sedemkrát ženatý. Filmovú prípravu mu sprostredkúva zase študent filmu Abed Nadir (Danny Pudi) a o skúsenosti z materstva sa veľmi rada delí slobodná matka Shirley Bennett (Yvette Nicole Brown). Čo by to však bolo za školu, keby tu nebola nejaká športová hviezda, a tak do Jeffovej študijnej skupiny patrí aj bývalý quarterback zo strednej Troy Barnes (Donald Glover). Nakoniec nesmie chýbať ani šprtka Annie Edison (Alison Brie), ktorá však bola závislá na drogách.

Celý seriál je postavený na stretávaní úplne protichodných ľudí rozdielnych charakterov aj názorov, ktorí však dokážu doslova rozohrať herecký koncert rýchlych a vtipných dialógov. Skvelé je, že sa tvorcom darí držať stále rovnakú latku, ba čo viac, s každým dielom ju skôr zvyšujú, takže je na čo sa vždy tešiť. Na svoje si teda prídu znalci súčasného kultúrneho diania, ale seriál baví aj tých menej ostrieľaných, pretože Community je naozaj prvotriednym komediálnym seriálom, ktorý pobaví a rozosmeje každého.

Obsadenie

Réžia

Joe Russo, Anthony Russo, Adam Davidson, Justin Lin, Seth Gordon, Jay Chandrasekhar, Victor Nelli Jr., Fred Goss, Jeff Melman, Tristram Shapeero, Rob Schrab.

Scenár

Dan Harmon, Emily Cutler, Karey Dornetto, Gene Hong.

Kamera

James Hawkinson, Michael A. Price, Gary Hatfield.

Hudba

Ludwig Göransson

Hrajú

Joel McHale, Gillian Jacobs, Danny Pudi, Donald Glover, Alison Brie, Yvette Nicole Brown, Chevy Chase, Ken Jeong, Jim Rash, Shelby Rabara, Twink Caplan, Dan Eckman, Sandeep Parikh, Jared Kusnitz, Paget Brewster, Richard Erdman, Blake Clark, Jill Latiano, Jack Black, Eric Christian Olsen, Hilary Duff, Michael Kenneth Williams, Stephen Tobolowsky, Josh Holloway, Amber Lancaster, Betty White, Rob Corddry, Brit Marling, Michael McCafferty, Lauren Stamile, Jillian Rose Reed, Taran Killam, Kirk Fox, John Goodman, Katharine McPhee, Patton Oswalt, Holly Beavon, Michael Ironside, Ryan Lee, Julianna Guill, Holland Roden, Marcus Folmar, Crystal the Monkey, Marcus Choi, Jeff Garlin, Luis Guzmán, Iqbal Theba, Matt Walsh, Nick Kroll, Tony Hale, Jason Rogel, David Born, Alix Elizabeth Gitter, Brad Slaughter, Matt Lucas, Malcolm McDowell, Irene Choi, James Brolin, Mel Rodriguez, Luke Youngblood, Kimberley Datnow, John Oliver, Brie Larson, Matt Jones, Jonathan Banks, Robert Patrick, Josh Diamond, Walton Goggins, Barak Hardley, Jennie Garth, Nathan Fillion, Danielle Kaplowitz, Brooke Lynn Howard, Mitchell Hurwitz, Gloria Sandoval, Katie Leclerc, Dan Harmon, Adam DeVine, Randall Park, Larry Cedar, Natalina Maggio, Maite Schwartz, Steven W. Bailey, Brian Huskey, Lee Weaver, Aaron Takahashi, Dan Bakkedahl, Max Charles, Marcy McCusker, Paulie Redding, Bruno Amato, Brendan Hunt, Matt Riedy, Mary McDonald-Lewis, Carol Kiernan, Zack Pearlman, Jennifer Flack, Cyrina Fiallo, Rob Schrab, Will Harris, Lisa Rinna, Natasha Leggero, Essam Ferris, Malcolm-Jamal Warner, Matt Berry, David Ury, Myko Olivier, Emily Chang, Jacob Bertrand, Tyrel Jackson Williams, Rene Gube, James Earl, Wendy McColm, David Schroeder, Duncan Joiner. 

Kompletný magazín s množstvom ďalších článkov nájdete voľne k stiahnutiu na

Available on App Store Get it on Google play PC a MAC