Comeback

Pôvodný český seriál, ktorý sa hlási k žánru sitcomu, pochádza z dielne televízie Nova. Prvý diel bol odvysielaný v septembri 2008 a posledný v októbri 2011. Vznikli tak dve série obohatené ešte o bonusové silvestrovské diely. Comeback je tak trochu workshopovým projektom, lebo jeho námet i scenár vznikali prostredníctvom Sitcom Projektu, ktorý vyhlásila televízia Nova na jar 2007. Tu sa dal dokopy tím, ktorý má na svedomí obe série seriálu a ktorý viedol Tomáš Baldýnský.

Comeback sa drží sitcomových zásad – odohráva sa na obmedzenom počte miest, len s malým počtom postáv, ktoré sa navyše príliš nevyvíjajú, a každý diel je skôr rozvedeným vtipom, nezakladá sa tu na nejaké dramatické udalosti.

Dejová linka seriálu je pomerne jednoduchá. Vyhasnutá popová hviezda Tomáš Pacovský (Tomáš Matonoha), ktorého prezývali Tomi Paci, sa snaží uživiť ako majiteľ obchodu s hudbou. Život mu však neustále komplikuje svojrázny brat Ozzák (Martin Dejdar), metalový fanúšik, ktorý v obchode predáva.

Problém je v tom, že Ozzák hudbu vlastne predávať nechce, pretože „tá jeho“ metalová nie je predsa tovar a ten zvyšok nestojí ani za reč. Obchod moc nekvitne, ale záchrana prichádza v novej predavačke Marcelke (Dana Batulková), ktorá je zároveň Paciho veľkou, i keď staršou fanúšičkou. K tomu ešte táto svojrázna bratská dvojka vychováva dospievajúcu dcéru Tomáša, Ivu (Kristýna Leichtová). Tá je nakoniec z celej rodiny najdospelejšia a vlastne sa stará o domácnosť. Jej najlepšia kamarátka Saša (Marie Doležalová), ktorá je presvedčená o svojej neviditeľnosti, býva hneď cez chodbu aj so svojím otravným dvojčaťom Lexom (Matouš Ruml), ktorý je do Ivy zamilovaný. Ich matka Simona (Simona Babčáková) potom hlavne Ozzákovi čapuje pivo v blízkej krčme.

Svojrázna partička hlavných postáv sa snaží o klasický sitcomový humor plný vtipných hlášok a odkazov na hudbu. Seriál bol prijímaný rozporuplne, ale svojich fanúšikov si našiel. V roku 2008 a 2009 sa umiestnil v diváckej ankete ANNO na treťom mieste, ako najobľúbenejšia relácia a Martin Dejdar sa stal Mužom roka 2008.

Obsadenie

Režie

Jiří Diarmaid Novák, Petr Fišer, Jaroslav Fuit, Ján Novák.

Scénář

Tomáš Baldýnský, Helena Fišerová, Tomáš Holeček ... 

Kamera

Viktor Smutný, Vít Bělohradský.

Hudba

Dominik Renč, Václav Košař, Karel Heřman.

Hrají

Tomáš Matonoha, Kristýna Leichtová, Martin Dejdar, Dana Batulková, Matouš Ruml, Marie Doležalová, Simona Babčáková, Jakub Žáček, Karel Gott, Helena Vondráčková, Jiří Maria Sieber, Stanislav Hložek, Norbert Lichý, Marek Vašut, Tomáš Hanák, Tomáš Baldýnský, Jitka Sedláčková, Vlastimil Harapes, Monika Žáková, Zuzana Bydžovská, Věra… 

Kompletný magazín s množstvom ďalších článkov nájdete voľne k stiahnutiu na

Available on App Store Get it on Google play PC a MAC