Cesta do pravěku

Úžasný fantasticko-dobrodružný film z dielne legendárneho Karla Zemana neprestáva fascinovať divákov ani po šesťdesiatich rokoch. Výpravné dobrodružstvo malých chalanov, ktorí sa ocitnú v neuveriteľnom pravekom svete, vyniká aj dnes svojou animáciou, špeciálnymi efektmi a nenútenosťou, s ktorou divákov, najmä tých malých, zoznamuje s prehistóriou našej planéty Zem.

Všetko začína, keď štvorica chalanov narazí na skamenelinu trilobita, tvora, o ktorom vedia, že už milióny rokov neexistuje. Zhodou okolností ho nájdu pri jaskyni, ktorou tečie aj malá riečka. Rozhodnú sa, že na malej loďke preskúmajú, čo sa za jaskyňou skrýva. Stane sa niečo neuveriteľné, postupne sa totiž plavia dobou ľadovou, treťohorami, druhohorami, Carbonom a silurou, až sa ocitnú v praveku. Všade okolo nich vládnu dinosaury a ďalší pravekí obyvatelia planéty Zem. Chlapci začnú fascinovane preskúmavať najbližšie okolie a postupne sa dostávajú hlbšie a hlbšie. Pri tom všetkom sa stretávajú s najrôznejšími tvormi a ich neuveriteľné dobrodružstvo je občas i dosť nebezpečné. Vždy sa im ale podarí v zdraví sa zo všetkého dostať.

Toto nádherné a dych berúce dobrodružstvo prikuje k obrazovkám divákov všetkých generácií. Je to nezabudnuteľný film, kde sa Karlovi Zemanovi podarilo oživiť pravekú faunu i flóru veľmi realisticky, čím potvrdil, že je nekorunovaným kráľom českej animácie, avšak svetového charakteru. Úžasná atmosféra filmu doplnená vynikajúcou hudbou E. F. Buriana navyše núti každého, aby sa o chlapcov bál, ako by tam mal svojich vlastných súrodencov, prežívate tak s nimi každučký krok a objavujete neuveriteľný prehistorický svet.

Obsadenie

Réžia

Karel Zeman

Scenár

Karel Zeman

Kamera

Václav Pazderník, Antonín Horák.

Hudba

E. F. Burian

Hrajú

Vladimír Bejval, Petr Herrmann, Josef Lukáš, Zdeněk Husták, Bedřich Šetena. 

Kompletný magazín s množstvom ďalších článkov nájdete voľne k stiahnutiu na

Available on App Store Get it on Google play PC a MAC