Arrow

Seriál, ktorý kombinuje detskú túžbu po dobrodružstve, odvahe a spravodlivosti s komplikovanými milostnými vzťahmi, tajomstvom, napätím a nebezpečenstvom. Seriál plný akcie, lásky, temnoty.

Po niekoľkoročnom nedobrovoľnom exile sa do svojho mesta, Starling City, vracia muž s takmer nevyčerpateľným bankovým kontom, Olivier Queen. Našli ho na ostrove kdesi v Tichom oceáne, po piatich rokoch, ktoré musel stráviť ako Robinson Crusoe sám so svojimi schopnosťami na prežitie. Avšak práve tento pobyt z neho urobil nového človeka, v tomto má hlavný hrdina blízko k svojmu slávnejšiemu príbuznému, k Supermanovi. Olivier Queen sa najprv vracia „do normálu“ zbližuje sa s rodinou a ľuďmi, ktorí tvorili okruh jeho známych a blízkych (s milujúcou matkou Moirou, so sestrou Theou, ktorá je Olivierovi takmer blížencom, s kamarátom a druhom Tommym Merlinom, ale aj s bývalou milenkou Dinah „Lauer“ Lance, ktorá obviní Oliviera zo smrti jej sestry). Na druhú stranu je ale povolaný k inej úlohe, preto musí v noci vytvoriť svojho dvojníka, novú tvár, muža s lukom a šípmi, Strelca, Arrowa, ktorý za nocí so svojimi zbraňami bojuje proti všetkému krivému, zlému, podvodnému, proti zločinu vo všetkých jeho formách a podobách. Jeho púť však nie je len cestou za spravodlivosťou, ale aj putovaním, ktoré má smerovať k očisteniu celého jeho rodu a odhaleniu jeho vlastnej, vnútornej totožnosti.

Oliviera Queena hrá Stephen Amell, známy dovtedy skôr z komediálnych či romantických seriálov, tu však predvádza muža, ktorý v reálnom živote preberá veľkú rodinnú firmu, hľadá svoju životnú lásku a v noci ešte stráži pokoj mesta Starling City, a bojuje s najrôznejšími podobami organizovaného zločinu.

Olivierovu matku hrá Susanna Thompson, Arrowu a Olivierovu bývalú priateľku zase Katie Cassidy. Na seriáli sa v jednotlivých dieloch v dominantných úlohách podieľalo množstvo zaujímavých hosťujúcich hercov a herečiek. Uveďme aspoň Kelly Hu, ženu-zabijaka China White prepletajúcu sa ako súper Arrowa niekoľkými dielmi. Alebo Jessicu De Gouw, ktorá sa objaví ako príťažlivá Helena Bertinelli, dcéra mafiánskeho vodcu. Tá na seba v noci berie masku vrahyne a Lovkyne (Huntress).

Obsadenie

Réžia

David Nutter, David Barrett, Guy Norman Bee, Michael Schultz, David Grossman, Kenneth Fink, John Behring, Vincent Misiano.

Scenár

Greg Berlanti, Marc Guggenheim, Andrew Kreisberg, Geoff Johns.

Kamera

Gregory Middleton 

Hudba

Blake Neely 

Hrajú

Stephen Amell, Katie Cassidy, David Ramsey, Emily Bett Rickards, Willa Holland, Susanna Thompson, Paul Blackthorne, Colin Donnell.

Kompletný magazín s množstvom ďalších článkov nájdete voľne k stiahnutiu na

Available on App Store Get it on Google play PC a MAC