American Horror Story

Americký hororový seriál z produkcie tvorcov úspešného seriálu Glee alebo Nip/Tuck sa na televíznych obrazovkách objavil v roku 2011 a zatiaľ do roku 2015 boli odvysielané štyri série. Už je však pripravovaná piata, ktorej by sa mali fanúšikovia dočkať na jeseň roku 2015.

Úspešný seriál nesleduje po celú dobu jednu dejovú linku, ale každá séria predstavuje samostatnú minisériu odohrávajúcu sa v rozličných časoch aj na rôznych miestach. Výhodou seriálu teda je, že nie je potrebné sledovať všetko od začiatku, hoci sa niektoré postavy objavujú vo viacerých dieloch rôznych sérií.

Prvá séria spätne premenovaná na American Horror Story: Murder House sleduje osudy rodiny, ktorá sa prisťahuje do L.A., aby zažehnala rodinnú krízu a začala znovu od začiatku. Spočiatku ideálny dom, ktorý si kúpia, má však ešte ďalších obyvateľov okrem svojich nových majiteľov, a tak netrvá dlho a v dome sa začnú diať podivné veci. Druhá séria, American Horror Story: Asylum, sa vracia do minulosti, do šesťdesiatych rokov a rozpráva o osudoch pracovníkov aj pacientov ústavu pre duševne chorých zločincov. Samozrejmosťou je šialený lekár, ale ani tu nechýba duchárska tematika, objavuje sa tu mníška posadnutá diablom alebo dokonca aj mimozemšťania. V tretej sérii, American Horror Story: Coven, sa tvorcovia zamerali na ďalšiu populárnu tému, čarodejnice. Sme tak svedkami bojov niekoľkých klanov o post najvyšší, ale aj neustálych konfliktov čarodejníc so svojimi protivníkmi a lovcami. Čarodejnice sú takmer ohrozeným druhom. Podarí sa im teda prežiť? Štvrtá séria, American Horror Story: Freak Show, je nakoniec neuveriteľnou prehliadkou rozličných netvorov a príšer, ktoré sú vylúčené zo spoločnosti a musia sa tak vlastne neustále biť o svoju existenciu.

Seriál pracuje so všetkými obľúbenými duchárskymi, hororovými aj fantazy prvkami a postavami, niet preto divu, že patrí v súčasnosti k veľmi populárnym a stále si získava nových a nových priaznivcov. Dúfajme, že ani pri piatej sérii neprestane behať mráz po chrbte a že sa stretneme s jednou z najpopulárnejších herečiek sérií, Jessicou Lange.

Obsadenie

Réžia

Alfonso Gomez-Rejon, David Semel, Ryan Murphy, Bradley Buecker, Michael Uppendahl.

Scenár

Ryan Murphy, Brad Falchuk, Tim Minear, James Wong.

Kamera

Christopher Baffa

Hudba

James S. Levine

Hrajú

Jessica Lange, Sarah Paulson, Evan Peters, Frances Conroy, Lily Rabe, Dylan McDermott,Taissa Farmiga, Kathy Bates, Angela Bassett, Jamie Brewer, Emma Roberts, Connie Britton,Alexandra Breckenridge, Denis O'Hare, Joseph Fiennes, Zachary Quinto, Gabourey Sidibe, Lady Gaga, John Carroll Lynch, Kate Mara, Danny Huston, Michael Chiklis, James Cromwell, Finn Wittrock, Alexander Dreymon, Lizzie Brocheré, Chloë Sevigny, Josh Hamilton, Morris Chestnut,Clea DuVall, Patti LuPone, Neil Patrick Harris, Leslie Jordan, Mena Suvari, Eric Stonestreet, Mare Winningham, Franka Potente, Grace Gummer, Jenna Dewan-Tatum, Chris Zylka, William Mapother, Adam Levine, Jamie Harris, Azura Skye, Christian Serratos, Mageina Tovah, Adina Porter, Matt Ross, Alessandra Torresani, Brando Eaton, Ashley Rickards, Gregory Sporleder,Rebecca Wisocky, Britne Oldford, Chelsey Valentine, Michael Graziadei, Ian McShane, Fredric Lehne, Rebecca Metz, Brooke Smith, Mark Margolis, David Chisum, Chris McGarry, Teddy Sears,Drew Powell, Scott Lawrence.

Kompletný magazín s množstvom ďalších článkov nájdete voľne k stiahnutiu na

Available on App Store Get it on Google play PC a MAC