Šport

FIFA – Ukradnutý šport

FIFA – Ukradnutý šport – dokument
Skylink Live TV

Sledujte na Skylink 7 na Skylink Live TV Sledovať

Futbal v zajatí hŕstky vyvolených a biznisu

Voľba Kataru ako usporiadateľa svetových majstrovstiev vo futbale na rok 2022 vyvolala celosvetové pobúrenie. Krajina bez akejkoľvek futbalovej infraštruktúry, s letnými teplotami okolo 50 °C sa javila ako posledné miesto pre organizovanie najväčšieho futbalového sviatku na planéte.

Vtedajšie vedenie FIFA, a predovšetkým jej prezident Sepp Blatter spolu s Chuckom Blazerom, sa navyše po mnohých predchádzajúcich škandáloch netešilo najlepšej povesti. Zvesti o všadeprítomnej korupcii a tlak novinárov viedol nakoniec k vyšetrovaniu pozadia kontroverznej voľby. Odhalenie prekonalo aj tie najdivokejšie predstavy. Ako povedal jeden zo zasvätených – vedenie FIFA pripomínalo rodinu Sopranovcov, len s oveľa horšími ľuďmi. Dokument mapuje toky peňazí, zásahy politikov, pikantné detaily z rozmarného života futbalových funkcionárov, až po ich odhalenie a rezignáciu na výnosné posty.

FIFA – Ukradnutý šport

Šport
Foto Skylink 7
Skylink 7 utorok 2. 8. Moj TV program Satelitná televízia: Digital, Flexi 10, Kombi, Kombi+, Komplet, Mini, Multi a Smart Internetová televízia: CANAL+ Sport, Kombi+, Mini, Multi a Smart

Kompletný magazín s množstvom ďalších článkov nájdete voľne k stiahnutiu na

Available on App Store Get it on Google play PC a MAC