Hudba a lifestyle

Tajomstvá francúzskych záhrad

Tajomstvá francúzskych záhrad – dokumentárna séria
Skylink Live TV

Sledujte na Skylink 7 na Skylink Live TV Sledovať

Francúzske záhrady snúbia históriu, jedlo aj umenie.

Monty Don, britský záhradník a moderátor, sa vydáva preskúmať najkrajšie a najzaujímavejšie francúzske záhrady. Na svojej výprave navštívi aj prepychové zámocké záhrady plné fontán navrhnuté tak, aby potešili francúzskych kráľov, ich milenky aj manželky. Potom zavíta do takzvaných „potager“, teda prepracovaných záhrad prispôsobených na pestovanie kvetín a zeleniny dohromady.

A nechýba ani ukážka toho, ako sa umenie spája s láskou pre záhradkárčenie v dedine Giverny neďaleko od Paríža, kde sa nachádza vila impresionistického maliara Clauda Moneta. Umelec starostlivosti o záhradu plnú pestrofarebných kvetov a jazierok s leknami zasvätil nemalú časť svojho života a namaľoval tu mnoho svojich slávnych obrazov. Objavte krásu a premyslenosť francúzskych záhrad a parkov spolu s Montym, ktorý vás presvedčí o tom, že práve záhrady sú oknom do prírody celej krajiny.

Tajomstvá francúzskych záhrad

Hudba a lifestyle
Foto Skylink 7
Skylink 7 piatok 2. 9. Moj TV program Satelitná televízia: Digital, Flexi 10, Kombi, Kombi+, Komplet, Mini, Multi a Smart Internetová televízia: CANAL+ Sport, Kombi+, Mini, Multi a Smart

Kompletný magazín s množstvom ďalších článkov nájdete voľne k stiahnutiu na

Available on App Store Get it on Google play PC a MAC