Hudba a lifestyle

Berliner Philharmoniker: Ako si vychutnať vážnu hudbu

Berliner Philharmoniker
Skylink Live TV

Sledujte na Stingray Classica HD na Skylink Live TV Vyskúšať zadarmo

Klasická hudba už dávno nie je žiadna nuda pre kravaťákov a snobov. Moderná dramaturgia sa snaží sprostredkovať divákom vysoko kvalitný obraz, zvuk aj atmosféru z koncertných siení. Vychutnávajte si svetové esá rovno z pohovky.

Koncerty takzvanej vážnej hudby majú rovnako ako všetky ostatné „živé“ akcie nového konkurenta – televíziu. Ešte pred pár rokmi bolo veľmi ťažké dosiahnuť pri vysielaní „klasiky“ rovnaký zvuk ako v koncertnej sieni. Technológia sa ale mení vo veľmi svižnom tempe a tak dnes už máme k dispozícii zvuk, ktorému sa v technickom žargóne hovorí 5.1. Celý trik ale spočíva v tom, že hudba je zachytená aj zaznamenaná pomocou tejto najmodernejšej technológie. Poslucháč-divák potom spolu s dokonalým HD obrazom naozaj nemusí ísť fyzicky na koncert. Najlepší sólisti, orchestre, ale aj baletné a operné súbory prídu za ním až do obývacej izby.
 

Nové formáty

Navyše stanice, vysielajúce klasickú hudbu sa už dnes správajú rovnako pružne a moderne ako ich „príbuzní“ z oblasti popu a rocku. Programové schémy sú rozdelené po jednotlivých dňoch, takže umožňujú bleskovú orientáciu. Proste viete, že keď ste priaznivcami opery, rezervujete si v hlave voľný víkend. A že ak vás zaujíma Richard Strauss, že si ho užijete každý utorok. 
 

Zo zákulisia 

Moderný spôsob, ako zaujať dnešného náročného diváka viedol napríklad stanicu Unitel Classica k rozhodnutiu zaviesť okrem koncertných prenosov aj bulvárnejšie relácie. A tak si v programovom bloku nesúcom meno On stage (Na scéne) môžete vychutnať množstvo kratších rubrík. Ide o medailóniky, rozhovory aj pomerne vzrušujúce reportáže zo zákulisia.

Berliner Philharmoniker

Hudba a lifestyle
Foto Profimedia.cz
Stingray Classica HD pondelok 13. 10. Moj TV program Satelitná televízia: Flexi 10, Kombi a Komplet Internetová televízia: Kombi

Kompletný magazín s množstvom ďalších článkov nájdete voľne k stiahnutiu na

Available on App Store Get it on Google play PC a MAC