Film / seriál

Kolekcia Homolkovi

Homolkovci – séria českých komédií
Skylink Live TV

Sledujte na Skylink 7 na Skylink Live TV Sledovať

Séria komedií Ecce homo Homolka, Hogo fogo Homolka a Homolka a tobolka patrí k tým filmom, ktoré nestarnú!

Geniálny scenár aj réžia, perfektné herecké výkony vrátane dvojčiat Formanovcov a hlášky, ktoré už zľudoveli, urobili z príbehov o Homolkovcoch klenot českej kinematografie, ktorý si každý rád pozrie napríklad aj po sté. Sú totiž veľmi trefnou a zábavnou satirou na život „typickej“ českej rodiny – takej, akých je aj dnes viac než dosť a v ktorej spoznávame samých seba.

Komédie, v ktorých sledujeme nekonečné trenice dvoch manželských generácií doma, na výletoch aj na horách, má na svedomí scenárista a režisér Jaroslav Papoušek. Aj keď pôvodne smeroval k inej profesii, do sveta filmu ho v roku 1963 nečakane priviedla jeho novela Černý Petr. Tá očarila režiséra Miloša Formana natoľko, že ju sfilmoval a s Papouškom sa rozhodol spolupracovať aj na ďalších svojich projektoch ako Lásky jednej plavovlásky alebo Hoří, má panenko.

Ecce homo Homolka

Film / seriál
Hodnotenie FDB 81,3 % Hodnotenie redakce
Foto Skylink 7

Réžia Jaroslav Papoušek

Obsadenie Josef Šebánek, Marie Motlová, František Husák, Helena Růžičková, Matěj Forman, Petr Forman, Yvonne Kodoňová

Dĺžka 80 min.

Rok 1969

Skylink 7 nedeľa 23. 10. Moj TV program Satelitná televízia: Digital, Flexi 10, Kombi, Kombi+, Komplet, Mini, Multi a Smart Internetová televízia: CANAL+, Kombi+, Kombi+ HBO, Mini, Multi a Smart

Kompletný magazín s množstvom ďalších článkov nájdete voľne k stiahnutiu na

Available on App Store Get it on Google play PC a MAC