Dokument

Predstavenie stanice TLC

Pôvodne skratka pre The Learning Channel (vzdelávací kanál), dnes ikona voľnočasovej televíznej zábavy pre celú rodinu.

Program TLC bol založený roku 1972 ako informatívna a edukačná stanica, ktorá bola zameraná na poskytovanie vzdelania širokej verejnosti cez televíziu. Pôvodne bola distribuovaná do všetkých prijímačov zadarmo prostredníctvom satelitu NASA. V priebehu osemdesiatych a deväťdesiatych rokov sa stanica zameriavala predovšetkým na dokumenty o prírode, vede, histórii, aktuálnych udalostiach, medicíne, nových technológiách alebo napríklad o varení. Na konci deväťdesiatych rokov sa však začali objavovať aj viac lifestylové relácie, ako sú rôzne reality show alebo relácie o interiéroch bytov, ktoré mali za cieľ zaujať novú skupinu divákov.

Dnes je TLC zameraný najmä na programy o životnom štýle. Pravidelne prináša pozoruhodné príbehy z reálneho života, ktoré sú plné emócií, humoru, nádeje a ľudskosti, a to v rôznych variáciách žánrových relácií o životoch slávnych i neznámych párov, svadbách, jedle, rodine a vzťahoch. Zároveň ale nechýbajú ani populárno náučné, športové alebo aj detské programy.

A my si tak dnes môžeme vychutnávať relácie, z ktorých si vyberie skutočne každý. V ďalšej sérii programu Cake Boss budeme napríklad svedkami toho, ako si Buddy a jeho tím poradí s výzvami, pred ktoré ich pravidelne stavajú ich zákazníci – čo hovoríte na takú pirátsku tortu? Charlie v show The Healer zas dodá novú nádej rodine, ktorej život už dlho ovplyvňuje artróza a psoriáza. To a mnoho ďalšieho na vás čaká na stanici TLC!

Predstavenie stanice TLC

Dokument
Foto TLC
TLC streda 8. 8. Moj TV program Súčasť balíčkov: Flexi 10, Kombi, Komplet, Multi a Smart

Kompletný magazín s množstvom ďalších článkov nájdete voľne k stiahnutiu na