Dokument

Osobnosti minulého storočia

Osobnosti minulého storočia

Dejiny ľudstva sú zložené z neustálych zmien, revolúcií i vojen. Hľadali by sme však veľmi ťažko storočie, v ktorom sa svet niekoľkokrát obrátil doslova naruby.

Existujú najrôznejšie rebríčky osobností – od tých najinteligentnejších cez najkrajšie až po najväčších zloduchov. Ale akí ľudia najviac ovplyvnili naše súčasné životy a podobu dnešného sveta? Práve 
tých sa vám chystá predstaviť dokumentárny seriál, ktorý sa pokúsi priblížiť 101 z nich.

Zoznam je to poriadny, takže môžete očakávať osobnosti rôznorodého zamerania – politikov, umelcov, vedcov, lekárov, veliteľov a mnoho ďalších. Vedeli ste napríklad, že k najobdivovanejším osobnostiam patrí Matka Tereza? Alebo ďalší bojovník za mier Martin Luther King, pre Afroameričanov v Spojených štátoch asi najdôležitejšia osobnosť vôbec. Na rôznych miestach rebríčkov popularity aj významnosti je možné sa stretnúť aj s manželským párom, Johnom F. Kennedym a Jacqueline Kennedy Onassis. A spoznáte aj mnoho ďalších. Dozviete sa nielen to, čím boli a sú títo ľudia významní, ale tiež pár perličiek z ich života. 20. storočie je stále nevyčerpateľnou a farebnou epochou, ktorá púta našu pozornosť znovu a znovu.

101 ľudí, ktorí utvárali 20. storočie

Dokument
Foto Viasat History
pondělí 1. 5.

Kompletní magazín se spoustou dalších článků najdete volně ke stažení na

Available on App Store Get it on Google play PC a MAC