Dokument

Fidelove tajomstvá

Fidel Castro
Skylink Live TV

Sledujte na National Geographic na Skylink Live TV Vyskúšať zadarmo

Takmer päťdesiat rokov vládol malému ostrovnému štátu Kuba, avšak jeho ohlas ďaleko presahoval hranice jeho štátu. Bohužiaľ, väčšinou negatívne – porušovanie ľudských práv, zadržiavanie politických väzňov alebo chudoba kubánskych obyvateľov. Aký bol naozaj? Vieme o Fidelovi Castrovi naozaj už všetko?

Dokumentárny film Fidel Castro: Stratené dokumenty vás vezme na úplne ojedinelú cestu, ktorá vám ukáže jedného z najkontroverznejších politikov dvadsiateho storočia z neobvyklého pohľadu. Film totiž využíva správy a dokumentárne zábery – z minulosti i súčasnosti – aby sme tak mohli odhaliť detaily z Castrovho života.

Tento diktátor pochádzal z rodiny chudobného farmára, ktorý sa však postupne vypracoval na prosperujúceho podnikateľa. Fidelov otec sa našťastie nedožil znárodnenia svojich pozemkov vlastným synom, avšak jeho matka a súrodenci áno. Stúpal v hierarchii funkcií, až ovládol bezo zvyšku celú Kubu a stal sa milovaným aj obávaným diktátorom. Z jeho výhradného postu ho donútili odísť až zdravotné problémy v roku 2006. Svoje miesto však neprepustil len tak niekomu, ale svojmu mladšiemu bratovi. Ako vyzeralo budovanie socializmu? Čo robilo z Castra takého vodcu? Ako si dokázal získať podporu ľudí – mal takú charizmu, alebo za všetkým stála len vojenská sila? A aký bol súkromný život tohto ostro sledovaného politika? Koľko mal naozaj žien a koľko má potomkov?

Fidel Castro: Stratené dokumenty vychádzajú čiastočne z výpovedí novinárov, ktorí sa vyjadrujú k hlavným udalostiam Castrovho života. Ide o jedinečný prístup, taký, ktorý vám dá možnosť zažiť život a éru kubánskeho vodcu, ako keby ste boli pri všetkom. A dostanete sa aj k záberom a informáciám, o ktorých sa zatiaľ mlčalo. Urobte si obrázok o revolucionárovi a diktátorovi sami na Nat Geo Channel.

Viac nájdete v tabletovom magazínu, ktorý je dostupný pre iOS a Android, alebo pre PC.

Fidel Castro: Stratené dokumenty

Dokument
Foto National Geographic Channel
National Geographic nedeľa 4. 9. Moj TV program Satelitná televízia: Flexi 10, Kombi, Komplet a Multi Internetová televízia: Kombi a Multi

Kompletný magazín s množstvom ďalších článkov nájdete voľne k stiahnutiu na

Available on App Store Get it on Google play PC a MAC