Ako zistiť, či váš satelitný prijímač je HD?

Väčšina programov Skylinku už dnes vysiela vo vysokom rozlíšení (HD), resp. v kompresnom formáte MPEG-4 a do konca roka 2016 to budú už všetky programy Skylinku.

Pre príjem týchto programov je potrebný HD satelitný prijímač. Pre zákazníkov Skylinku je preto veľmi dôležité poznať, aký typ satelitného prijímača používajú. Či moderný HD prijímač alebo zastaraný typ, ktorý im umožňuje príjem len programov vo formáte SD/MPEG-2.

HD prijímač sa dá poznať podľa niekoľkých znakov:

  • je označený značkou Skylink READY,
  • je označený značkou HD alebo HDTV,/li>
  • je vybavený výstupom s označením HDMI,
  • v návode k obsluhe je uvedené, že sa jedná o HD prijímač,
  • už teraz prijímate niektoré programy Skylinku, ktoré sú vysielané v HD, resp. vo formáte SD/MPEG-4 (Prima MAX HD, Prima Comedy Central, KINO SVĚT, regionalnitelevize.cz, RETRO, REBEL, RELAX, Regina TV, Nova International, DOMA, DAJTO a ďalšie).


Ak vlastníte HD satelitný prijímač (s označením Skylink READY) )budete môcť prijímať všetky televízne programy Skylinku.

Pokiaľ HD satelitný prijímač nevlastníte, odporúčame vám  navštíviť niektorého z predajcov satelitnej techniky (viď sekcia Predejná a servisná sieť) alebo využiť zvýhodnenú ponuku Skylinku.

Pri výbere vám odporúčame zamerať sa predovšetkým na to, aby bol prijímač vybavený funkciou automatického ladenia a usporiadania programov (FastScan) – v tom prípade už nebudete musieť nikdy prelaďovať televízne programy, všetky prípadné zmeny parametrov satelitného vysielania vykoná takýto prijímač automaticky sám. Touto funkciou sú vybavené takmer všetky prijímače s označením Skylink READY.


Nie ste si istý, či váš súčasný prijímač podporuje HD programy? Overte si tu!


 -