Ako spoznáte, že je váš satelitný prijímač HD?

Takmer všetky programy Skylinku už vysielajú vo vysokom rozlíšení (HD), resp. v kompresnom formáte MPEG-4 a pre ich príjem je teda potrebný HD satelitný prijímač. Je preto veľmi praktické poznať, že sa jedná o moderný HD prijímač, a nie o zastaraný typ prijímača, ktorý umožňuje len príjem programov vo formáte SD/MPEG-2.

HD prijímač sa dá poznať podľa niekoľkých znakov:

  • je označený značkou Skylink READY,
  • je označený značkou HD alebo HDTV,
  • je vybavený výstupom s označením HDMI,
  • v návode k obsluhe je uvedené, že sa jedná o HD prijímač,
  • už teraz prijímate niektoré programy Skylinku, ktoré sú vysielané v HD, resp. vo formáte SD/MPEG-4 (DOMA HD, DAJTO HD,Šlágr TV, RETRO, Nova International, Prima Plus HD a ďalšie).


Ak vlastníte HD satelitný prijímač (s označením Skylink READY) )budete môcť prijímať všetky televízne programy Skylinku.

Pokiaľ HD satelitný prijímač nevlastníte, odporúčame vám  navštíviť niektorého z predajcov satelitnej techniky (viď sekcia Predejná a servisná sieť) alebo využiť zvýhodnenú ponuku v eshope Skylinku.

Pri výbere vám odporúčame zamerať sa predovšetkým na to, aby bol prijímač vybavený funkciou automatického ladenia a usporiadania programov (FastScan) – v tom prípade už nebudete musieť nikdy prelaďovať televízne programy, všetky prípadné zmeny parametrov satelitného vysielania vykoná takýto prijímač automaticky sám. Touto funkciou sú vybavené takmer všetky prijímače s označením Skylink READY.


Nie ste si istý, či váš súčasný prijímač podporuje HD programy? Overte si tu!


© 2020 Canal+ Luxembourg S. à r.l. - Všetky práva vyhradené
Skylink® je obchodná značka používaná pod licenciou Canal+ Luxembourg S. à r.l.
so sídlom Rue Albert Borschette 2, L-1246 Luxembourg
R.C.S. Luxembourg: B 87.905