Hity, ktoré odolali zubu času: Klasika nestarne

  • Hudba
  • Autor Petra Bláhová
  • Foto Profimedia.cz

Okrem Miley Cyrus a Kayne Westa sa na programe rádií i hudobných televízií stále drží Queen či ABBA. Prečo zbožňujeme oldies?

Hity šesťdesiatych až deväťdesiatych rokov bežne počúvame vo filmoch aj v reklame, a priamo sa na ne špecializuje významná časť zábavného priemyslu. Môžeme si naladiť takto zamerané stanice, kúpiť si novo nahrané album či DVD alebo zájsť na koncert jednej z mnohých vráskavých legiend, ktoré sa na pódiu držia už pol storočia. 
 
Otázkou je, čo je zdrojom tejto sentimentality, retro napokon dobýva celú popkultúru aj napríklad módu. Dokonca sú veľkí automobiloví výrobcovia, ktorí niektorým svojim autám dávajú tvary prevzaté z šesťdesiatych rokov.
 
Sociológovia a filozofi majú za to, že tento trend odráža pribúdajúcu uzavretosť západnej spoločnosti a chýbajúcu vieru v budúcnosť. Budiš, pre počúvanie hitov z minulých desaťročí táto diagnóza ale určite neplatí. Utvárali totiž dejiny modernej hudby a nikdy sa neopočúvajú.

Hity

Pá 31. 10. 2014
Uvidíte na VH1 Classic súčasť balíčkov Flexi 7 a Kombi
magazin-265x238px-HDprijimac-SK-2.gif Stiahnite si magazín Skylink TV do svojich tabletov, mobilov a novo aj do PC a Macov.Google playApp StorePC a Mac