Z ringu do hereckej školy

  • Filmy a seriály
  • Autor Radimk Bártík
  • Foto HBO

Wrestleri sú baviči, ktorým herectvo nie je cudzie. Keď svaly bolia, venujú sa inej forme zábavy. A nie je ich málo.

Randy Orton

Pridal sa k námorníkom, ale po dvojnásobnej dezercii dostal 38 dní natvrdo a výpoveď. Wrestling mu ide lepšie, profesionálne sa mu venuje už od roku 2002. Pred kameru krátko nastúpil v nezávislej dráme o dospievaní That's What I Am. Teraz to skúša po vzore Johna Cenu: v akčnom thrilleri 12 Rounds: Reloaded plní 12 šialených úloh, ktoré mu dáva pomstychtivý psychopat. Keď nesplní, jeho manželka zomrie. 

NAJ HIT: 12 Rounds: Reloaded

 

Steve Austin 

Je rýdzim zabijakom, prezývajú ho Stone Cold (Chladnokrvný) a vo filmoch, v ktorých sa objaví, je dobre vidno prečo. Pred filmovú kameru sa dostal vďaka športovej komédii Za mrežami. Thriller Zabi, lebo budeš zabitý jeho akčnú kariéru potvrdil. Väčšinou ide síce skôr o béčka, ale nechýbal ani v hite Expendables: Nezničiteľní. A keď na neho Stallone zakričí „Tak poď!“, zrazí ho silou rozzúreného nosorožca. 

NAJ HITY: Expendables: Nezničiteľní, Zabi, lebo budeš zabitý 

 

John Cena  

Chcel by byť ďalším The Rockom, lenže kto by mu to mohol mať za zlé? John Cena patrí k najobľúbenejším súčasným wrestlerom. Pri filme skúša šťastie už od roku 2006. Verný svojmu pseudo-vojenskému imidžu si zahral námorníka-veterána na stope únoscov vlastnej manželky. Nasledoval akčný thriller 12 kôl, v ktorom ho režíroval Renny Harlin (Smrtonosná pasca 2, Cliffhanger). Cena je stále aktívny v ringu, ale mihne sa aj v novej komédii Vykoľajená.  

NAJ HITY: Vojak, 12 kôl, The Reunion. 

 

Dave Bautista

Zatiaľ má za sebou jedinú úlohu. Lenže je to úloha v superhrdinskej super úspešnej sci-fi senzácii Strážcovia galaxie. Hrá zeleného mimozemského zabijaka Draxa, ktorý nechápe ironické poznámky. Bautista má svaly aj dôvtip. Je borcom, ktorému nechýba iskra v oku. Budúcnosť je ružová: Bautista hrá záporáka v novej bondovke Spectre. Potom nový Kickboxer. Možno nový Highlander. A samozrejme Strážcovia galaxie Vol. 2. 

NAJ HIT: Strážci galaxie

 

Dwayne Johnson

Hora svalov známa ako The Rock je veľmi obľúbená medzi fanúšikmi wrestlingového ringu aj strieborného plátna. Nikto z ostatných wrestlerov-hercov sa nemôže pochváliť takým úspechom ako on. Dwayne Johnson začínal ako Kráľ škorpión a postupne potvrdil svoj status novej akčnej hviezdy vo filmoch Dobrodružstvo v džungli alebo Kráčajúca skala. Skúšal aj komédie a rodinné filmy, o ktorých je ale radno diskrétne pomlčať. Okrem charizmy rovnako obrovskej ako jeho postava predstavil svetu aj slušné herecké schopnosti. Nebál sa dokonca stvárniť bodyguarda-gaya v bláznivom filme Buď cool. V poslednom čase si vychutnal 5., 6. a 7. diel Rýchlo a zbesilo alebo katastrofickú akciu San Andreas. Žiari v hlavnej úlohe seriálu Ballers.

NAJ HITY: San Andreas, Ballers, Hercules, Rýchlo a zbesilo 5, 6 a 7 

 

Hulk Hogan  

Jeden z najobľúbenejších a zároveň najviac neznášaných wrestlerov v skutočnosti vďačí za kus vlastného úspechu v ringu šikovne podchytenej filmovej úlohe. V Rockym III sa objavil rok pred tým, než sa stal profesionálnym zápasníkom. Jeho popularita postupne rástla a nakoniec sa z neho stal ďalší zo zvláštnych fenoménov 80. rokov. Medzinárodná Hulkmánia zaviedla jeho kroky do známych, ale nie práve skvelých komédií ako Temné komando a Pestúnka.

NAJ HITY: Temné komando, Pestúnka, Rocky III 

 

Jesse Ventura

Muž v ringu s prezývkou The Governing Body (Vládnuce telo) je najznámejší ako fúzatý „kovboj“ s rotačákom zo Schwarzeneggerovho sci-fi Predátor. Nekompromisný prístup sa mu vyplatil aj v živote: bol potápačom amerického námorníctva aj úspešným politikom. Po hereckých začiatkoch v Predátorovi sa objavil v podobne ladených akčákoch (často skôr pochybnej kvality) ako Muž na úteku, Abraxas: Guardian of The Universe alebo (to je výnimka) Demolition Man. Zahral si Muža v čiernom v legendárnej epizóde Jose Chung's From Outer Space seriálu Akty X. 

NAJ HITY: Predátor, Muž na úteku, Abraxas: Guardian of The Universe 

12 kol: Reloaded

Pá 14. 08. 2015
Uvidíte na HBO HD súčasť balíčkov HBO MaxPack a Komplet

Réžia Roel Reiné

Scénár David Benullo

Herci Randy Orton, Cindy Busby, Colin Lawrence, Fraser Aitcheson, Patrick Gilmore, Brian Markinson, Jesse Hutch, Chelsey Reist, Sean O. Roberts

magazin-265x238px-HDprijimac-SK-2.gif Stiahnite si magazín Skylink TV do svojich tabletov, mobilov a novo aj do PC a Macov.Google playApp StorePC a Mac