The Knick: Doktori z nemoderných čias druhý krát

  • Filmy a seriály
  • Autor Roman Černý
  • Foto Profimedia.cz

Čo čaká priekopníkov moderného lekárstva v druhej sérii? Clive Owen v titulnej úlohe sa stretáva so svojou drogovou závislosťou na kokaíne. To mu značne komplikuje jeho profesionálny život a dovedie ho až do liečebne. Nemocnica Knick prichádza o bohatých pacientov a musí sa odsťahovať na perifériu…

Pre tých z vás, ktorí nemali možnosť sledovať prvú sériu seriálu The Knick, je nutné pripomenúť, že dej sa odohráva v New Yorku v roku 1900, v čase, keď medicína ešte stále tápala vo všetkých oblastiach a mnohé z liečebných postupov nám dnes pripadajú neuveriteľné. Príbeh nás zavedie do obdobia, ktoré bolo pionierske nielen v objavovaní tajov lekárskej vedy.
 
Náš hlavný hrdina, charizmatický chirurg Thackery (Clive Owen) sa aktívne pokúša zmeniť myslenie svojich súčasníkov. Snaží sa experimentovať a liečiť podľa najnovších poznatkov, často s rozpačitými výsledkami. Jeho ambície smerom k zmenám však nekončia na operačnom sále. Mladý doktor má liberálne myslenie a rád by zbúral zažité predsudky voči čiernym lekárom. Bohužiaľ ho brzdí jeho závislosť od amfetamínov, ktorá postavu sprevádza od prvej scény počas celého seriálu.
 

Krv a špina

Oscarový režisér Steven Soderbergh sa rovnako ako mnoho jeho filmárskych kolegov pustil do televíznej tvorby, vec pred desiatimi rokmi ešte nemysliteľná. A výsledky na seba nenechali dlho čakať. Televízny seriál The Knick ponúka drsnú realitu začiatku dvadsiateho storočia, a to bez akýchkoľvek príkras. Po uliciach špinavého New Yorku tečú výkaly a lekári sa pokúšajú o prvý cisársky rez. Všetko v naturalistických kulisách plných krvi, chudoby a rasovej neznášanlivosti. Proste ako radí jeden fanúšik seriálu na webe: Nejedzte pri seriáli čerešňový džem, mohlo by sa vám urobiť nevoľno.

The Knick (FDB: 93.8 %)

Út 27. 10. 2015
Uvidíte na Cinemax súčasť balíčkov HBO MaxPack a Komplet

Réžia Steven Soderbergh

Herci Jeremy Bobb, Lori Finkel, Steve Garfanti, Eve Hewson, Andre Holland, Eric Johnson, Clive Owen

Dĺžka 60 min.

magazin-265x238px-HDprijimac-SK-2.gif Stiahnite si magazín Skylink TV do svojich tabletov, mobilov a novo aj do PC a Macov.Google playApp StorePC a Mac