Rýchlo a zbesilo 6: Na šiesty rýchlostný stupeň

  • Filmy a seriály
  • Autor Ondřej Janda
  • Foto FilmBox

Séria Rýchlo a zbesilo pokračuje vo vývoji od filmov spojených čisto s automobilovými kúskami k akcii v dopravných prostriedkoch všetkého druhu. V šiestom diele dôjde aj na obrovské dopravné lietadlo alebo tank.

Séria Rýchlo a zbesilo má v kontexte súčasných akčných filmov špeciálne miesto. Jednak je sériou s výnimočnou životnosťou (v súčasnosti sa pripravuje už ôsmy diel), zároveň namiesto sústredenia na sólového hrdinu kladie dôraz na súhru a tímovú prácu. A v súvislosti s tým neustále zdôrazňuje rodinné hodnoty: protagonisti Rýchlo a zbesilo by zo všetkého najradšej sedeli doma s partnermi a deťmi, grilovali a užívali si domácu pohodu, pričom rodinou svojho druhu je aj ich zomknutý kolektív.
 
Lenže niekto proste musí zachraňovať svet. Z domovského Los Angeles sa rozmanitá partia počas predchádzajúcich častí série rozbehla po celom svete – od Tokia po Rio de Janeiro, kde sa časť tímu nachádza teraz. Odpočívajú po úspešnej akcii z minulého dielu. Ale je treba sa pohnúť, tentoraz do Londýna: tam totiž pôsobí istý Shaw, bývalý člen britských špeciálnych jednotiek, ktorý sa pokúša zostrojiť zbraň hromadného ničenia. Neoficiálny šéf tímu Dom Toretto má dvojakú motiváciu – okrem nutkania likvidovať zloduchov ho zaujme ešte fakt, že bola so Shawom videná jeho niekdajšia láska Letty, ktorú považoval za mŕtvu.
 
V prípade filmov ako Rýchlo a zbesilo 6 je celkom jedno, čo presne chce zloduch vykonať a kde sa to má stať. Shawa jednoducho treba zastaviť, čo znamená veľa cestovania, explózií a prekračovania povolenej rýchlosti. V Rusku zločinec zničí vojenský konvoj, v Londýne vyhodí do vzduchu svoju základňu a naháňa sa s hrdinami v autách ulicami, na spomínaný tank dôjde na diaľničnom moste pri základni NATO v Španielsku… Všetko to sú šikovne vymyslené a špičkovo natočené akčné scény, v ktorých okrem detonácií, dunenia motora a rýchleho strihu nechýba ani zmysel pre humor.

Rýchlo a zbesilo 6 (FDB: 82.1 %)

Pá 25. 12. 2015
Uvidíte na FilmBox Premium súčasť balíčkov Mixbox a Komplet

Réžia Justin Lin

Herci Vin Diesel, Paul Walker, Dwayne Johnson, Jordana Brewster, Tyrese Gibson, Sung Kang, Gal Gadot

Dĺžka 131 min.

magazin-265x238px-HDprijimac-SK-2.gif Stiahnite si magazín Skylink TV do svojich tabletov, mobilov a novo aj do PC a Macov.Google playApp StorePC a Mac