Kradnemes láskou

  • Filmy a seriály
  • Autor Ondřej Janda
  • Foto HBO

Romantická krimikomédia Focus diváka nabáda už svojím názvom: focus znamená zaostriť, sústrediť sa, hlavne na detaily, pretože každý z nich môže hrať kľúčovú úlohu. Preto sa sústreďte, on je starý podvodnícky profík, ona začiatočníčka. Alebo je to inak?

Nicky sa v tomto biznise pohybuje už dlho. Presne vie, kedy, kde, čo a ako ukradnúť a má na to aj skúsený tím expertov. S Jess sa zoznámi v New Yorku, kde trochu neskúsená, ale sakramentsky sexy blondína skúša banálnymi trikmi okrádať bohaté obete. Slovo dá slovo, iskra preskočí a dvojica sa presunie do New Orleans, kde sa má konať zásadný zápas v americkom futbale: štadión predsa naplnia fanúšikovia, ktorí si budú viac než vlastných vreciek hľadieť diania na ihrisku. Veľká akcia klapne – lenže Nicky má svoje pravidlá a Jess musí ísť z jeho kruhov nabok. Ale o tri roky neskôr v Buenos Aires na pretekoch Formuly 1…

Focus je jedna veľká hra: medzi hlavnými zúčastnenými aj s divákmi. Nicky je vždy o krok napred oproti ostatným aktérom aj publiku. Že sa od Jess nechal zbaliť? Presne vedel, čo na neho tá sexbomba skúša. Že impulzívne podlieha ponukám k stávkam? Všetko má dopredu pripravené. Sledovať tento film je ako sedieť pri stole s ruletou: nikdy neviete, ktoré číslo nakoniec padne.

Aj napriek dôkladne premyslenému scenáru zostávajú najväčšími lákadlami Focusu herecké hviezdy. Will Smith ako Nicky opäť dokazuje, že jednoducho odmieta starnúť: takmer päťdesiatročný herec má v sebe stále tú rovnakú mladícku sviežosť a dychtivosť ako pred dvoma dekádami. Sekunduje mu vynikajúca Margot Robbie, jedna z tých tvárí strieborného plátna, ktoré vyzerajú oveľa lepšie v pohybe než na fotografiách. Herečka pôvodom z Austrálie tým pripomína okrem iného rodáčku z Juhoafrickej republiky Charlize Theron.

Focus je rovnako ako guľôčka v rulete nevypočítateľný a nepredvídateľný. Vyhrá láska? Zvíťazia peniaze? Ako to má Nicky s otcom a dedom? Koho Jess naozaj miluje? A medzi ktoré rebrá treba človeka streliť, aby to prežil? Otázniky sa vŕšia až do záverečných titulkov.

Život, biznis i láska sú jedna veľká hra. A Will Smith a Margot Robbie v nej žiaria. Jedno prekvapenie za druhým sa na seba balí ako gule snehuliaka a záverečné vyvrcholenie je dokonalá „mrkva“ priamo medzi oči.

 
Viac nájdete v tabletovom magazínu, ktorý je dostupný pre iOS a Android, alebo pre PC.

Focus (FDB: 74,2 %)

Út 31. 05. 2016
Uvidíte na Cinemax súčasť balíčkov HBO MaxPack a Komplet

Réžia Glenn Ficarra, John Requa

Scénár Glenn Ficarra, John Requa

Herci Margot Robbie, Will Smith, Rodrigo Santoro, Robert Taylor, Joe Chrest, Adrian Martinez, BD Wong

Dĺžka 105 min.

magazin-265x238px-HDprijimac-SK-2.gif Stiahnite si magazín Skylink TV do svojich tabletov, mobilov a novo aj do PC a Macov.Google playApp StorePC a Mac