Fear the Walking Dead

  • Filmy a seriály
  • Autor AMC
  • Foto AMC

Seriál Fear the Walking Dead sa začne vysielať v druhej pätnásť dielnej sérii, ktorá sa bude vysielať v dvoch častiach, pričom prvých sedem dielov začne v nedeľu 11. apríla. Zvyšných osem dielov sa bude vysielať neskôr počas roka 2016.

Seriál Fear the Walking Dead sa začne vysielať v druhej pätnásť dielnej sérii, ktorá sa bude vysielať v dvoch častiach, pričom prvých sedem dielov začne v nedeľu 11. apríla. Zvyšných osem dielov sa bude vysielať neskôr počas roka 2016.

Počas svojho celosvetového debutu dosiahla prvá séria rekordný úspech, a AMC Global sa tak dostala medzi prvých 10 vysielacích skupín večera na kľúčových regionálnych trhoch, vrátane Európy, Latinskej Ameriky, Ázie, Afriky a Stredného Východu. Seriál sa tiež stal najoceňovanejšou prvou sériou zo všetkých seriálov v histórii káblovej televízie v USA.

V seriáli produkovanom showrunnerom Daveom Ericksonom, Robertom Kirkmanom, Gale Anne Hurd, Gregom Nicoterom a Davidom Alpertom, nazvanom Fear the Walking Dead hrajú Kim Dickens v úlohe Madison, Cliff Curtis v úlohe Travisa, Frank Dillane v úlohe Nicka, Alycia Debnam-Carey v úlohe Alicie, Rubén Blades v úlohe Daniela, Mercedes Mason v úlohe Ofélie, Lorenzo James Henrie v úlohe Chrisa a Colman Domingo v úlohe Stranda. Seriál sa natáčal v štúdiách Baja Studios na polostrove Baja v Mexiku, kde sa v poslednom čase nakrúcalo niekoľko skvelých filmov s kulisami oceánu.

Prvá séria skončila v okamihu, keď Madison, Travis a ich rozšírená rodina našli dočasné útočisko na pozemkoch u Victora Stranda s výhľadom na Tichý oceán. Kým občianske nepokoje silnejú a mŕtvi dobývajú Los Angeles, Strand sa chystá na únik na svoju veľkú jachtu Abigail zakotvenú mimo pobrežie.

Rozhovor s producentom Dave Ericksonom o seriáli Fear the Walking Dead

Ako sa Fear the Walking Dead líši od Walking Dead a ako ľahko sa dá tento seriál pochopiť, keď ste nikdy nevideli Walking Dead?

Určite je to jednoduché a na to, aby ste pochopili Fear the Walking Dead, nemusíte o Walking Dead vedieť vôbec nič. Rozprávali sme sa s veľa ľuďmi – s hercami, producentmi a s niekoľkými divákmi – a všetci sa zhodli, že spôsob, akým rozprávame príbeh, znamená, že nemusíte dopredu nič vedieť o komikse ani o iných seriáloch. Zostavili sme ho ale tak, že ak ste fanúšikom pôvodných románov v grafickej podobe a sledujete Walking Dead, okamžite spoznáte mytologické prvky a pochopíte, ako sú príbehy vrstvené. Oceníte ale aj odlišný prístup oproti Walking Dead; iný pohľad tohto seriálu.

Pri prvej sérii sme celkom veľa diskutovali o myšlienke, že týmto príbehom pokrývame dobu, kedy je Rick Grimes v kóme na samotnom počiatku Walking Dead. Diváci tak dostávajú časové okno s tým, o čo prišiel. Keď sa ale pozriete na sled dielov prvej série Fear the Walking Dead, neplatí to v prípade záveru posledného obrazu vo finále, odkiaľ dostávate prestrih na Georgiu práve v okamihu, kedy sa Rick budí. Keď sa pozriete na načasovanie, v skutočnosti sme od tohto okamihu o niekoľko týždňov vedľa. Takže zaujímavé je, ako sme prvú sériu postavili a s tým, ako smerujeme do druhej série, je naša rodina relatívne izolovaná. V prvých niekoľkých dieloch sme sa dostali od okamihu, keď si uvedomili, že sa všetko rozpadá a že sa svet mení, až po príchod Národnej gardy a k okamihu, kedy uviazli v internačnom tábore. Verili, že sa veci vo svete tam vonku dávajú zase dokopy. Takže až do finále netušili, ako sa všetko rozpadá úplne radikálnym spôsobom.

A to je práve to skvelé pred nástupom druhej série. Bublina praskla! Museli utiecť z miesta, o ktorom sa pôvode domnievali, že im poskytuje útočisko pod ochranou vojakov, a ocitli sa na pobreží uprostred zúfalstva a katastrof. Naša zmiešaná rodina si teda teraz musí presne uvedomiť, aká je situácia okolo nich v skutočnosti zlá. Ako ďaleko sa to rozšírilo? Je to niečo, čo postihlo celú krajinu? Celý svet? Stavia ich to do naozaj zaujímavej pozície, kedy sa v priebehu seriálovej série naučia veľa nového jeden o druhom a svojich povahách, je zaujímavé, čo sa chystajú urobiť v situácii, keď sa veci okolo nich menia zo zlých na ešte horšie – ale ako ďaleko zájdu, aby všetko skutočne zrealizovali?

 
Celý rozhovor si môžete prečítať v tabletovom magazínu, ktorý je dostupný pre iOS a Android, alebo pre PC.

Nahrát obrázek Fear the Walking Dead (FDB: 72.3 %)

Po 11. 04. 2016
Uvidíte na AMC súčasť balíčkov Flexi 7 a Multi

Réžia Adam Davidson, Kari Skogland, Stefan Schwartz

Herci Rubén Blades, Mercedes Masöhn, Cliff Curtis, Alycia Debnam Carey, Kim Dickens, Frank Dillane, Colman Domingo

Dĺžka 60 min.

magazin-265x238px-HDprijimac-SK-2.gif Stiahnite si magazín Skylink TV do svojich tabletov, mobilov a novo aj do PC a Macov.Google playApp StorePC a Mac