Designovať kráľovi záhradu a kuť pikle

  • Filmy a seriály
  • Autor Jakub Frakaš
  • Foto AXOCOM, BONTONFILM

Keď milujete intrigy na kráľovskom dvore, silnú ženskú postavu a mimoriadne nevšednú tému, skúste film V kráľových záhradách s výbornou Kate Winslet.

Film nás zavedie do romantického roku 1682, kde sledujeme príbeh svojráznej tvrdohlavej dizajnérky záhrad Sabine De Barra (Kate Winslet). Mladá ambiciózna žena žije a pracuje na francúzskom vidieku keď z ničoho nič dostane pozvánku na dvor kráľa Ľudovíta XIV. (Alan Rickman). 
 
A tak ako Salieri neznášal Mozartov talent i kráľov vrchný záhradný architekt André Le Notre (Matthias Schoenaerts) ťažko „rozdýchava“ Sabinin osobitý prístup a jej progresívne metódy. Pod ťarchou okolností a s ťažkým srdcom jej nakoniec zverí práce na jednej z najdôležitejších záhrad v novom paláci Kráľa Slnka vo Versailles. Na rozdiel od spomínaného Salieriho je Le Notre vnímavejší a nakoniec začne prijímať Sabinin neortodoxný štýl.
 

Vytvoriť záhradu a potom v nej intrigovať

Sabine ale nie je pokroková len vo svojej práci. Neváha porušovať prísne pravidlá etikety kráľovského dvora a búra aj spoločenské a triedne tabu. Práve vďaka svojmu rebelantstvu ale nadväzuje vzťah so samotným kráľom a neskôr získava dôveru aj jeho brata, princa Filipa.
 
Viac nájdete v tabletovom magazínu, ktorý je dostupný pre iOS a Android, alebo pre PC.

V kráľových záhradách (FDB: 79,3 %)

Út 19. 01. 2016
Uvidíte na JOJ Cinema súčasť balíčkov Flexi 7 a Multi

Réžia Alan Rickman

Scénár Allison Deegan, Jeremy Brock, Alan Rickman

Herci Kate Winslet, Matthias Schoenaerts, Alan Rickman, Stanley Tucci, Jennifer Ehle, Helen McCrory, Alistair Petrie, Danny Webb, Steven Waddington, Pauline Moran

Dĺžka 116 min.

magazin-265x238px-HDprijimac-SK-2.gif Stiahnite si magazín Skylink TV do svojich tabletov, mobilov a novo aj do PC a Macov.Google playApp StorePC a Mac