Američan, Rus a Nemka zachraňujú svet

  • Filmy a seriály
  • Autor Josefína Smrčková
  • Foto HBO

Zúri studená vojna a Amerika je s Ruskom na kordy. Ale keď ide o záchranu sveta, musia ísť spory bokom. Dvaja agenti z oboch veľmocí spoja svoje sily a začína boj s časom.

Akčná retro komédia nás zavedie do prvej polovice šesťdesiatych rokov, kedy medzi Amerikou a Ruskom panuje rivalita a obe krajiny bojujú o status veľmoci číslo jeden. Agent CIA Solo na príkaz svojich nadriadených musí spolupracovať s ruským agentom KGB Kuryakinom a spoločne majú zastaviť zločineckú organizáciu, ktorá chce destabilizovať rovnováhu vo svete šírením jadrových zbraní. Nesúrodá dvojica má jedinú indíciu – dcéru zmiznutého nemeckého vedca, ktorý mal v oblasti jadrovej fyziky neobyčajné vedomosti. Ich úlohou je dievča menom Gaby dostať z východného Nemecka a s jej pomocou nájsť zločincov skôr, než bude neskoro.

Réžie sa ujal Guy Ritchie, ktorého gangsterky RocknRolla, Podfu(c)k a Zbaľ prachy a vypadni! sa stali kultovými. Dokáže totiž ukočírovať zložité zápletky, rýchle dialógy a čierny humor tak ako málokto. V U.N.C.L.E. k tomu pridáva skvelú retro atmosféru, kostýmy a originálny soundtrack – nabité pecky v tarantinovskom štýle skvele dotvárajú pohodovú atmosféru filmu.

Amerického agenta Sola si zahral Henry Cavill (Batman v Batman vs. Superman) a Rusa zas charizmatický Armie Hammer (J. Edgar). Kto ale vo filme skutočne vyniká, je Alicia Vikander v úlohe Gaby. Túto talentovanú a nesmierne pôvabnú herečku pôvodom zo Švédska ste určite videli v Dánskom dievčati (ktoré jej vynieslo Oscara za vedľajšiu ženskú úlohu) alebo v Ex Machina. V súčasnosti je k videniu v kinách v thrilleri Jason Bourne. Alicia prezradila, že bola sprvu nervózna, keď po nej Ritchie chcel, aby dala Hammerovi facku, ktorá nebola v scenári. „Armie sa pri prvej skúške pekne zľakol. Naostro sme točili až za mesiac a chudák sa musel celý čas psychicky pripravovať na druhé kolo,“ smeje sa už dnes herečka. Napriek tomu si ale predstaviteľ Kuryakina prácu s britským režisérom pochvaľuje: „Každá scéna má určitý šmrnc, aký vie urobiť len Guy Ritchie,“ nechal sa počuť. V ďalších úlohách sa môžete tešiť aj na Hugha Granta a dokonca Davida Beckhama.

Viac nájdete v tabletovom magazínu, ktorý je dostupný pre iOS a Android, alebo pre PC.

Krycie meno U.N.C.L.E. (FDB: 76,8 %)

St 14. 09. 2016
Uvidíte na HBO HD súčasť balíčkov HBO MaxPack a Komplet

Réžia Guy Ritchie

Scénár Scott Z. Burns, David Campbell Wilson

Herci Henry Cavill, Armie Hammer, Alicia Vikander, Elizabeth Debicki, Luca Calvani, Sylvester Groth, Hugh Grant

Dĺžka 116 min.

magazin-265x238px-HDprijimac-SK-2.gif Stiahnite si magazín Skylink TV do svojich tabletov, mobilov a novo aj do PC a Macov.Google playApp StorePC a Mac