Homepage   Praktické informácie   Dekódovacie karty

Skylink - Odpovede na otázky týkajúce sa dekódovacích kariet

Služba je určená zákazníkom, ktorí chcú sledovať programy prostredníctvom Skylinku na dvoch televízoroch nezávisle na sebe v rámci jednej domácnosti.* Využívanie služby Druhá karta je taktiež výrazne lacnejšie oproti variante prevádzkovania dvoch bežných Skylink kariet.

Podmienky a pravidlá služby Druhá karta:

  • Záujemcovia o službu Druhá karta dostanú na základe objednávky kartu Skylink NEXT. Službu Druhá karta je možné objednať buď cez Zákaznickú zónu Skylink na adrese https://registrace.skylink.cz, alebo cez zákaznícky servis na čísle 02/20 250 241.
  • Kartu NEXT je možné používať výhradne v rovnakej domácnosti ako materskú kartu. Ku každej materskej karte je možné objednať iba jednu kartu Skylink NEXT.
  • Karta Skylink NEXT je typu Irdeto ICE a funguje ako v dekodéroch CryptoWorks, tak i Irdeto.
  • Po objednaní vám bude karta zaslaná na dobierku.
  • Mesačný poplatok služby Druhá karta je 3,30 Eur alebo 36,30 Eur ročne.
  • Prvá platba za službu zahŕňa cenu karty NEXT a ročné predplatné služby Druhá karta.
  • Karta NEXT obsahuje služby totožné s materskou kartou.
  • Pokiaľ po uplynutí 12 mesiacov zákazník nepredĺži službu platbou mesačného poplatku, budú na karte Skylink NEXT deaktivované všetky kódované programy.

*Domácnosť podľa §115 Občianskeho zákonníka tvoria fyzické osoby, ktoré spolu trvale žijú a spoločne hradia náklady na svoje potreby.

Výmena kariet

 

Z rozhodnutia dodávateľa systému podmieneného prístupu – firmy Irdeto, prišlo k nahradeniu pôvodného systému podmieneného prístupu CryptoWorks novým systémom Irdeto. Dňa 31. 12. 2012 bola ukončená technická podpora systému CryptoWorks.

Pre zákazníkov Skylinku a CS Linku to znamená postupné obmedzovanie programovej ponuky na starých dekódovacích kartách CryptoWorks. Dnes sú na týchto kartách dostupné už iba neplatené programy balíčka Digital v štandardnom rozlíšení SD a ich počet sa bude aj naďalej zmenšovať.

Všetkým majiteľom starých dekódovacích kariet CryptoWorks odporúčame vymeniť svoju pôvodnú kartu CryptoWorks za novú kartu Irdeto ICE čo najskôr. Tieto karty sa predávajú pod názvom Skylink Výmena M7.

Jedná sa o typ dekódovacej karty, ktorá funguje v prijímačoch s dekodérom Irdeto, ale aj v prijímačoch s dekodérom CryptoWorks, čo ocenia hlavne užívatelia, ktorí chcú používať novú kartu Irdeto, ale nechcú meniť svoj satelitný prijímač.

Zoznam satelitných prijímačov s certifikovaným dekodérom Irdeto označených Skylink Ready nájdete na stránke Satelitné prijímače.

Upozornenie: Pred registráciou služby Skylink na karte Výmena M7 overte kompatibilitu karty s vašim satelitným prijímačom. Viac informácií tu.

O karte Skylink Výmena a Výmena M7

Karta Skylink Výmena a Výmena M7 je určená výhradne pre registrovaných zákazníkov s kartou CryptoWorks. Tieto karty majú sériové čísla začínajúce 0000285, 03436 a 01976

 

Skylink Výmena - 24 Eur (dopredaj, už nie je dodávaná na trh)
Skylink Výmena M7 - 13,90 Eur

Ako výmena prebieha

Po registrácii služby Skylink na karte Výmena M7 dôjde k deaktivácii pôvodnej karty CryptoWorks. Všetky programy aktívne na pôvodnej karte budú prevedené na kartu Skylink Výmena M7.

Ako urobiť výmenu

Kartu Výmena M7 je možné zakúpiť v predajniach satelitnej techniky, alebo objednať cez Zákaznickú zónu Skylinku na dobierku.*

Službu Skylink na kartu Výmena M7 je potrebné okamžite registrovať cez Zákaznickú zónu Skylinku. Službu Skylink je možné registrovať prostredníctvom našich partnerských predajní, alebo cez Zákaznickú zónu Skylinku.

Ako registrovať službu Skylink na karte Výmena M7

1. Zapnite satelitný prijímač s vloženou kartou CryptoWorks. Prepnite na program ČT1 a overte si, či funguje.
2. Vyberte kartu CryptoWorks a vložte kartu Výmena M7. Vyčkajte niekoľko minút, než začne program ČT1 opäť fungovať. Kompatibilitu prijímača s kartou overíte prepínaním na rôzne programy.
3. Čo najskôr zaregistrujte službu Skylink na karte Výmena M7 podľa postupu uvedeného v balení karty.
4. V okamihu registrácie sa na novú kartu Výmena M7 prenesú všetky programy z pôvodnej karty a karta CryptoWorks bude najneskôr do 24 hodín po registrácii deaktivovaná.

*Poštovné hradí Skylink.